Bakan Uraloğlu, Trabzon’da pedal çevirdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yeşilay’ın 81 ilde düzenlediği Bisiklet Turu’nun Trabzon ayağına katılarak pedal çevirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye’nin tüm şehirlerinde eş zamanlı düzenlenen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’nun Trabzon ayağı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Beşirli Spor Kompleksi önünden start verilen bisiklet turuna Bakan Uraloğlu’nun yanı sıra Trabzon Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bisiklet turu startı öncesinde konuşan Bakan Uraloğlu, “Türkiye genelinde yapılmış olan etkinlikte biz de bugün Trabzon’da beraberiz. Bu etkinlik 81 ilde aynı saatte başlamış olacak. Kalabalık bir bisiklet meraklısı katılımcılarımız var. Yağmurlu Karadeniz havasında inşallah güzel bir etkinlik temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından bisikletine binerek kaskını takan Bakan Uraloğlu, vatandaşlarla birlikte pedal çevirdi.

11. Yeşilay Bisiklet Turu kapsamında düzenlenen etkinlik Zağnos Vadisi’nde son bulurken, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, organizasyonun amacının spor yapmak olduğunu belirterek, derece olmayacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir